Garaj Nedir? Avantajları Nelerdir?

srcbelgesi.com

GARAJ: Araçların, genellikle uzun süre durmaları için kullanılan bakım veya servisinin de yapılabileceği kapalı veya açık olan yerlerdir.

Garaj ne işe yarar?

Garajlar, araçların güvenli bir şekilde depolanabileceği yerlerdir. Garajlar sayesinde araçlar çevreden gelebilecek her türlü zarardan korunmaktadır.

Yazın ve kışın açıkta bırakılan araçların dış kaplamaları zamana tabidir. Ayrıca dışardaki araçlarda çürüme vb. görülebilir. Ancak kapalı garaja park edilen araçlar dış hava koşullarından etkilenmemektedir. Boya ilk günden itibaren parlaklığını korur. Araçların sadece dış boyası değil, iç panelleri ve döşemeleri de eskimektedir. Kapalı garajı olan araçlarda bu tür durumlar yaşanmaz.

Garajın avantajları

Garajda araba beklemek sadece boyanın yeni kalmasını sağlamaz. Aynı zamanda şiddetli yağmurda motorda su birikmesini engeller. Biriken su aracın paslanmasına neden olur. Garaj sayesinde aracın kaportası da korunabiliyor. Ayrıca aşırı soğuk gibi durumlar da aracınızı etkilemeyecektir. Aşırı sıcak ve soğuk, aracın yapısal malzemelerine zarar verebilir. Garaj araçları, kullanılmış araçların kullanılmadıkları zamanlarda garajda kalması anlamına gelir.

  • Kötü hava koşullarına maruz kalmazsınız.
  • Araç cilası, plastik, sentetikler, metaller, krom malzemeler vb. kötü ve iyi hava koşulları, hasar ve aşınma gibi özelliklere maruz kalmaz.
  • Lastik malzemeleri değişen hava koşullarından dolayı kısa ömürlüdür.
  • Plastiğin temel sorunu güneş ışığıdır.
  • Esnekliğini kaybeder ve sıklıkla bu parçaların değiştirilmesi gerekir.
  • Motor ayrıca sıcak ve soğuk hava değişikliklerinden minimum düzeyde etkilenir.

İlginizi Çekebilir: Erişme Kontrollü Karayolu

yeniumitforklift.com