İŞARETLEME

srcbelgesi.com

İşaretleme

İŞARETLEME: Taşıt yolu ile bordur, ada, ayırıcı, oto korkuluk gibi karayolu elemanları üzerindeki çeşitli renkte çizgi, şekil, sembol, yazı ve yansıtıcı ve benzerleri ile özel bir talimatın aktarılmasını sağlayan tertibattır.

Taşıt yolu ile bordur, ada, ayırıcı, oto korkuluk gibi karayolu elemanları üzerindeki çeşitli renkte çizgi, şekil, sembol, yazı ve yansıtıcı ve benzerleri ile özel bir talimatın aktarılmasını sağlayan işaretleme ve tabelalardır.  İşaretlemelerin doğru yerlerde, doğru şekilde yapılması oldukça önemlidir. Net işaretleme ve tabela yapılmasının amacı olası durumda oluşacak kazaların önlenmesidir. Bu yüzden işaretleme ve tabelalandırmanın önemi büyüktür.

Sürücüler ve yolcular mutlaka net işaretlemelere göre hareket etmelidir. Yollara giriş yapılırken mutlaka işaretlemelere bakılarak hareket edilmelidir. Aksi takdirde oluşabilecek olası tehlikeler olumsuz sonuçlanacaktır. Trafikte her şeyin bir anlamı olduğu gibi net işaretleme ve tabelaların da anlamı büyüktür. İşte bu yüzden mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

yeniumitforklift.com