Bulgaristan Plakası ve Trafiği

srcbelgesi.com

Bulgaristan’da Ulaşım ve Taşımacılık

bulgaristan plaka

1970’lerde, Bulgar hükümeti tüm büyük şehirleri birbirine bağlayacak iddialı bir otoyol inşa programı başlattı. Karayolları hala bitmedi, ancak parçalar AB fonlarıyla inşa edilmeye devam ediyor. Bulgaristan’da kötü şöhretli yollar var ve alışmak biraz zaman alabilir. Bulgaristan’ın başkenti Sofya, tüm şehri kapsayan metro ve otobüs güzergahları ile oldukça iyi toplu taşıma sistemine sahiptir. Ancak, Bulgaristan’da kaldığınız süre boyunca diğer şehirleri ziyaret etmeyi planlıyorsanız, bunu araba ile yapmak en iyi seçeneğinizdir. Aralık 2015 itibariyle, ülkede 774 kilometre karayolu vardır.

Bulgaristan’ın plakası ‘BG’ harfi ile gösterilmektedir

Bulgaristan’da ulaşım ve taşımacılıkta otobüsler, uzun mesafeli toplu taşımada önemli bir rol oynamaktadır, otobüsler kamu ve özel şirketler tarafından işletilmektedir. Sofya’nın üç adet büyük ulusal otobüs terminali bulunmaktadır. Merkez, Batı ve Güney Terminalleri ve uluslararası rotalar için başka bir terminali bulunmaktadır ve demiryolu sistemleri çoğunlukla modası geçmiş, ortalama hız çok düşük, ancak yenileme projeleri devam ediyor. Ulusal demiryolları şirketi BDŽ’dir, ancak özel yük işletmecileri de mevcuttur. Sofya Metrosu‘nun iki hattı bulunmaktır. Üçüncü hat da 2016 tarihi itibariyle yapılmaya başlanmıştır.

2000’li yıllardan beri Sofya Havalimanı’nda ikinci bir terminalin açılması ve yeni güzergahların uygulanmasıyla kolaylaştırılan hava trafiği artmaktadır. Bulgaristan’ın en değerli havayolu firması ve bayrak taşıyıcı Bulgaria Air’dir.

Bulgaristan plakası

Bulgaristan Ulaşım ve Taşımacılık

İllerin Plaka Kodları

İngilizce Ülkelerin Plaka Kodları

yeniumitforklift.com