İngiltere Plaka Kodu

srcbelgesi.com

İngiltere’de Ulaşım ve Taşımacılık

İngilizlerin pek çok tuhaf alışkanlığı arasında yolun sol tarafında araba kullanmak vardır. Sağdan sürmeye alışkınsanız, arabanızın kontrol panelinde bir hatırlatıcı koyabilirsiniz. Zorunlu olmasa da tüm sürücülerin bir uyarı reflektörü taşımaları tavsiye edilir. Tüm yetişkinler için (14 yaş ve üstü) ön ve arka emniyet kemerlerinin takılması zorunludur. Sürücü, 14 yaşın altındaki çocukların doğru bir şekilde emniyet kemerlerini takmalarını veya çocuk koltuklarını kullanmasını sağlamaktan sorumludur. Büyük şehirlerden kırsal köylere kadar her şeye kolay erişim sağlayan ülkenin otoyol ağı sayesinde çoğu yer iyi bağlantılıdır. İngiltere plakası “GB” harfleri ile gösterilmektedir.

İngiltere plaka kodu

Pek çok trafik ışıklarında, kırmızı ışıklardan geçen sürücüleri algılamak için kameralar yerleştirilmiştir (yaklaşık bir ay sonra bildirim alırsınız). 1 Aralık 2003’te araç kullanırken cep telefonlarının kullanılmasını yasaklayan yeni bir yasa çıkarılmıştır. Hız sınırları kilometre/saat olarak değil, mil/saat olarak belirlenmiştir.

ingilterede direksiyon sağda

Geçtiğimiz yirmi yılda karayolu tıkanıklığı nedeniyle demiryolu taşımacılığı artmıştır. Tren istasyonları Birleşik Krallık’ın her yerinde bulunmaktadır. Şehirlerarası (şehirler arası) trenler, büyük şehirleri geçer ve komşu köylerde bile durur. Manş Tüneli, uçağa binmek zorunda kalmadan Fransa ve Belçika gibi ülkeleri ziyaret etmenizi sağlar. Otobüsler İngiltere’de ulaşım ve taşımacılıkta önemli bir rol oynamaktadır. 2014-2015’te İngiltere’de 2,4 milyarı Londra’da olmak üzere Avrupa’da 4,65 milyar otobüs yolculuğu yapılmıştır.

İllerin Plaka Kodları

İngilizce Ülkelerin Plaka Kodları

Bizi facebook ta takip edebilirsiniz.

yeniumitforklift.com