Brezilya Plakası

srcbelgesi.com

Brezilya plaka kodu

Brezilya’da Ulaşım ve Taşımacılık

Çoğu zaman Brezilya’yı dolaşmak güvenlidir. Brezilyalılar her gün araba, otobüs, metro ve trenle işe ve okula giderler ama çevrelerine dikkat etmeyi öğrenmişlerdir. Eğer Brezilya’da endişeliyseniz, geceleri camları kapalı olarak sürün ve şehrin turistik bölgelerinden ayrılmayınız. Brezilyalılar, sol tarafta direksiyon simidi ile yolun sağ tarafında sürüyor.

Brezilya’daki sürücü ehliyeti koşulları, en az 18 yaşında olmanız ve ikamet ettiğiniz ülkede geçerli tam bir ehliyetinizin olması gerektiğidir. Pasaportunuzla birlikte uluslararası bir ehliyet veya ulusal bir ehliyetiniz olmalıdır. Bir eyaleti diğerine bağlayan yollar, BR-000 olarak bilinen federal otoyollardır ve burada “000”, başka bir üç basamaklı sayı ile değiştirilmelidir. Bu numara 0 ile başlıyorsa, otoyol Brasília’dan başlar ve ülkenin uç noktalarına doğru ilerler; 1 ile başlayan otoyollar kuzey-güney doğrultusunda, 2 ile başlayan otoyollar ise ülkeyi doğudan batıya geçerken; 3 ile başlayan otoyollar kuzeybatı-güneydoğu veya kuzeydoğu-güneybatıdır. Ayrıca 4 ile başlayan, herhangi bir yöne giden ve bazıları 6 ile başlayan ve her zaman kısa olan otoyollar da vardır.

  • Brezilya’nın plaka kodu “BR” harfleri ile gösterilmektedir.
  • Brezilyanın Plaka Kodu bulmacalarda sıklıkla sorulmaktadır. Bunun cevabı BR‘dir.
  • Brezilya’da trafik nerden akar? sağdan

Ne yazık ki, Brezilya’da ulaşım ve taşımacılık anlamında trenle seyahat etme şansı çok düşüktür. Hiçbir zaman yoğun bir tren ağına sahip bir ülke olmadı ve yollara yol açmak için birçok eski demir yolu söküldü.

Bütün Ülkelerin Plaka kodunu inceleyebilirsiniz.

yeniumitforklift.com